Opravy mobilní techniky

Datum: 09.01.2014
  | 
Kategorie: Nálepky - smt technologie
Opravy mobilních telefonů, tabletů, laptopů a notebooků patří mezi náročnější operace. Vzhledem k cenám některých modelů se opravy vyplatí. Každý telefon vyžaduje určité znalosti, které převyšují obsah toho článku.

Dodržujte základní požadavky na vlastní práci, tj. antistatické pracoviště je podmínkou. Vhodné pracovní nástroje. Uvědomte si, že opravuje dražší přístroj, proto používejte kvalitní nástroje a ne co dům dal.

Doporučené vybavení pro opravy mobilních telefonů

Nezapomeňte, že pracoviště a všechny nástroje musí splňovat zásady pro ESD. Nepodceňujte tuto podmínku, v opačném případě si můžete způsobit nenapravitelné škody na opravovaném přístroji. Buďte profesionály a nikoliv amatéry!


Pinzeta

Volte nerezovou pinzetu, nikoliv ocelovou s povrchovou úpravou. Povrchová úprava není věčná a nikdy nevíte jak kvalitní je tato úprava a zdali nebude korodovat anebo hůře, nezpůsobí korozi. Nabídku vhodných pinzet naleznete zde. (vložit kategorie nářadí na e-shop). Můžete volit plastovou pinzetu, která splňuje požadavky ESD.
 

Kaptonová páska

Kaptonová páska je vyrobena z teplotně odolného polyimidu zvaného Kapton®. Tuto pásku použijte na teplotní odizolování SMD součástek od součástku, kterou chceme pájet. Kaptonové pásky se dodávají v různých šířích a provedení antistatickém a běžném. Správně musíte používat ESD pásku, jsou na desce s plošnými spoji SMD součástky, není-li tomu tak, můžete použít pásku v běžném provedení. Kaptonové pásky vybírejte zde.

Pájecí gel

Pájecí gel je pájecí tavidlo v gelové substanci. Velká výhoda pájecí gelu (někdy také nazývaného - pájecí želé) je, že zůstává v místě pájení a nerozlije se po DPS. Pájecích gelů je veliké množství. Vždy se však řiďte kategorií gelu, musí být tzv. bezoplachový.
POZOR! Na reballing používejte doporučené a odzkoušené gely, ne každý správně funguje.
 


Opravářské pracoviště

Volba opravářského pracoviště je důležitou otázkou. Samozřejmě může použití nářadí pro podlaháře, běžný plotýnkový vařič, pistolové pájedlo, atd. Naším cílem je prezentovat profesionální vybavení a nikoliv amatérské praktiky. V naší nabídce je opravářské pracoviště za akceptovatelnou cenu, které splňuje technické charakteristiky pro náročné opravy. Universální opravářské pracoviště JOVY RE-7500
 

Kontrolní nástroj nebo přístroj

Každý výsledek opravy je nutné zkontrolovat. Uvědomte si, že po přetavení na místě pájených spojů určitě zůstanou zbytky tavidla. Musíte zkontrolovat jeho množství a v případě, že jde nepřípustně velké množství, je nutné přebytečné tavidlo odstranit. Pro kontrolu používejte stolní lupu nebo USB mikroskop. Proč kontrolovat množství tavidla? Velké množství tavidla může způsobit korozi pájených ploch. Koroze se projeví zeleným povlakem. 

USB mikroskop je ideální pomocník především pro kontrolu velmi malých pájených spojů a dále pro záznam opravy. Je přece ideální mít zaznamenané opravy, resp. mít databázi oprav. USB mikroskopy jsou různých cenových kategoriích, ale pořídíte je za velmi přijatelné ceny.


Základy BGA oprav naleznete v našem novém e-Booku BGA opravy.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace